Jak si vykouzlit teplo domova

9.11.2017

Oheň byl odjakživa symbolem domova a rodinné pohody. Už v minulosti se kolem něj lidé shlukovali uprostřed noční temnoty, vyprávěli si příběhy, předávali si informace, sdíleli emoce a užívali si zábavu. A sálavé oranžové světlo nás magicky přitahuje i dnes. To je důvod, proč se krby stále více začínají zabydlovat v našich domácnostech. Vytváří teplo, a to jak doslova, tak obrazně. Pohled do mihotajících plamínků je nejen příjemný, ale působí také uklidňujícím a uvolňujícím dojmem, nutí člověka se na okamžik zastavit a zamyslet. Když se zapálí oheň v krbu, přitáhne to všechny členy rodiny.

Nepřehlédnutelná dominanta

Krby a krbová kamna představují srdce domova, jsou důležitou a nepřehlédnutelnou estetickou dominantou místnosti. Nesmíme však opomínat jejich hlavní funkci, a to, že slouží jako hlavní nebo doplňkový zdroj tepla, který vám může ušetřit nemalé finanční náklady. Hodně však záleží na tom, čím se rozhodnete topit. Nabízí se samozřejmě klasické dřevo, lepší službu vám však prokážou dřevěné brikety. Seženete je za příznivou cenu, využití naleznou všude od domácích krbů až po kachlová kamna a navíc se pyšní vysokou výhřevností.

Kvalita na prvním místě

Dřevěné brikety bývají někdy označovány jako palivo budoucnosti, a to hned z několika důvodů. Jsou ekologické, takže šetří životní prostředí, snadno se skladují a jednoduše se používají. Vybírejte nejen podle ceny, ale především podle kvality – jinak totiž mohou napáchat více škody než užitku a pořádně vás během topné sezóny potrápit. Jenom kvalitní dřevěné brikety vám zajistí požadovaný komfort a šetří jak váš krb, tak vaši peněženku.

Co nepodcenit při výběru

Podle čeho kvalitní brikety do krbu poznáte? Mají vysokou výhřevnost a nízkou popelnatost, takže nezanáší komín a nepoškozují kotel či kamna. Lze je bez problémů skladovat i delší dobu a ušetří vám spoustu práce a námahy, protože jsou již „naporcované“ – na rozdíl od klasického dřeva, které ještě musíte naštípat. Vyrobeny by měly být lisováním čistých suchých pilin bez použití chemických přísad a lepidel. Zde může být vaším rádcem váš čich – brikety by totiž měly vonět dřevem a pryskyřicí. Pokud tomu tak není, poohlédněte se raději po jiných.

Katalog
Novinky
11.2.2019

OMEZENÍ PROVOZU

více...
10.2.2019

Peletová kamna si oblíbíte

více...
17.1.2019

Peletová kamna jako ekologický zdroj tepla

více...
7.1.2019

Moderní krby bez výměníku

více...
17.12.2018

Krbové vložky do libovolné domácnosti

více...
10.12.2018

Kachlová kamna se stanou klenotem vaší domácnosti

více...
11.11.2018

Moderní krbová kamna pro každého

více...
5.11.2018

Doba sporáků se navrací

více...
15.10.2018

Krbové vložky přináší nezaměnitelné teplo

více...
10.10.2018

Krbové příslušenství jako vhodný vánoční dárek

více...
Kontakt

Sídlo a prodejna:
VOSS Zlín, s.r.o.
Souhrady 61
763 16 Fryšťák
Tel./fax: 577 912 482

David Kuchař
Tel.: 737 868 741

Zdeněk Kuchař
Tel.: 777 733 339

e-mail:
kuchar@kkk-zlin.cz